O mnie

Hej! Mam na imię Karolina, mam 24 lata i od kilku lat moje życie jest niesamowitą przygodą. Mieszkam we Wrocławiu, gdzie studiuję i pracuję, ale w każdej wolnej chwili staram się uciekać na chwilę do innych krajów, by poznawać ich uroki. W przeciągu kilku lat zwiedziliśmy z moim chłopakiem kilka europejskich krajów i zakochaliśmy się w podróżowaniu. Nie miałam pojęcia, jak bardzo podróże mogą zmienić człowieka i jego spojrzenie na świat. Dzięki nim zaczęliśmy naprawę cieszyć się życiem i doceniać jego uroki. Podróżować – to rodzić się i umierać co chwila, twierdził Victor Hugo, a my w zupełności się z nim zgadzamy i żyjemy zgodnie z tą dewizą.

Każdą moją wolną chwilę spędzam na planowaniu kolejnych podróży, opracowując wszystko w najmniejszych detalach. Wyszukiwanie nietypowych atrakcji, urokliwych uliczek, czy tajemniczych zakamarków to moja specjalność. Zawsze chciałam założyć bloga, w którym opisywałabym moje podróże i mój sposób przygotowywania się do nich.

Jednakże, oprócz opisów naszych podroży i przeżyć z nimi związanych, znajdziecie tutaj także ciekawostki i wiele przydatnych informacji o języku. Właściwie, o językach i to obcych, którymi porozumiewamy się podczas naszych wycieczek. Studiując Germanistykę odkryłam w sobie pasję, jaką są języki obce, kryjące w sobie więcej tajemnic niż można by było przypuszczać. Uważam, że nie da się poznać dobrze żadnej kultury, bez poznania jej języka. Za jego pośrednictwem możemy odkryć zwyczaje i specyfikę danego kraju i ten właśnie sposób patrzenia na podróże i inne kraje chciałabym wam przekazać.